Spotkania autorskie

 

 

W czytelni GBP w Tułowicach w dniu 17.10.2012r. o godz. 16:00 odbyło się spotkanie z DKK z Hanna Kowalewską.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, rozwinęła się dyskusja, było dużo pytań o życie osobiste, twórczość, inspiracje itp.

Przy poczęstunku i ciekawej dyskusji spotkanie minęło niespodziewanie szybko. Autorka okazało się miłą, komunikatywną osobą, wyczerpująco i chętnie odpowiadała na zadawane pytania. Uważam spotkanie za udane, uczestniczyło w nim 9 osób. Mimo że kameralnie, to bardzo owocne i zadowalające klubowiczów.

             SPOTKANIE AUTORKIE Z KRZYSZTOFEM PETKIEM

 

      W dniu 11.06.2012r./poniedziałek/ z inicjatywy GBP w Tułowicach odbyło się spotkanie z pisarzem Krzysztofem Petkiem. W spotkaniu zorganizowanym na sali widowiskowej TOK udział wzięły dwie klasy: klasa szósta szkoły podstawowej oraz pierwsza gimnazjalna. Poprzez plakaty rozwieszone na tablicach ,zaproszono mieszkańców Tułowic. Kilka osób skorzystało z zaproszenia. Ogółem w spotkaniu uczestniczyło 45 osób.

       Krzysztof Petek  to autor powieści   sensacyjno  - przygodowych reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania, promujący zdrowy tryb życia i aktywność społeczną. Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady  negujące spożycie alkoholu, palenie papierosów oraz zażywanie narkotyków. Organizuje wyprawy w różne zakątki kraju oraz w ciekawe miejsca za granicę, ucząc jak ratować ludzkie życie w trudnych warunkach. Uczestniczy w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie. Uczestniczy w akcjach „noc w bibliotece”,”noc detektywów”.

  Pisarz przyjechał na spotkanie dobrze przygotowany, zaopatrzony nie tylko w swoje książki ale również w akcesoria surwiwalowe oraz slajdy, zdjęcia i filmy z wypraw. Zaproszony gość bardzo szybko nawiązał kontakt z młodzieżą. Okazał się wspaniałym mówcą, z dużym poczuciem humoru. Bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy i różnorodnych zainteresowaniach. Dużo i chętnie opowiedział o wyprawach z młodzieżą po kraju i najdalszych zakątkach świata/Rumunii, Syberii,Brazylii/.Bardzo zainteresował młodzież pokazami sztuki walki obronnej wing tsun, którą trenuje wykorzystując te umiejętności na wyprawach.

Pod koniec spotkania, była możliwość zakupienia  książek autora z jego autografem.